Postup zateplení

Postup zateplení

Aby byla budova správně zateplena, je důležitý dodržovat stanovený postup. K nejčastěji používaným materiálům pro zateplování se používá polystyren. V následujících několika krocích Vám řekneme, jak správně postupovat při zateplování budov.

  1. Před zahájením zateplování musí být upravovaný povrch očištěn od nečistot. Je možné použít vodu. Zateplování je však nutno provádět na suchém povrchu.
  2. Dále je nutné provést pomocí vodní váhy kontrolu rovnosti povrchu.
  3. Následně umístíme fasádu do soklového profilu.
  4. Na obvodové stěny, jedná se zejména o zdivo či panely, se nanese lepící tmel.
  5. Následně umísťujeme izolační polystyren.
  6. Po zaschnutí lepidla je důležité desky zbrousit a zabezpečit tak rovnost povrchu.
  7. Nyní je čas pro kotvení desek. V některých případech všech není nutné desky kotvit. Nejdříve je důležité vyvrtat díry pro umístění hmoždinek.
  8. Poté se nanáší vrchní omítka spolu s výstužnou sítí.
  9. Jakmile zatuhne podklad, na fasádu se aplikuje vrchní vrstva omítky.
  10. Posledním krokem je povrchová úprava, kdy naneseme požadovanou fasádní barvu.

Chceme-li minimalizovat tepelné ztráty, je dobré zateplit i část fasády pod úrovní terénu. Nejvhodnější je použít izolační desku, které já vyrobena z extrudovaného polystyrenu.

Pro zateplování jsou důležité také klimatické podmínky. Ne při každé teplotě je možné zateplení provádět. Například polystyren je možné lepit maximálně do 0 stupňů. Vrchní stěrku pak do 5 stupňů. Pod tyto hranice není doporučováno zateplení provádět. Naopak, maximální výše teploty, při které se doporučuje zateplovat stavbu je 25 stupňů Celsia.

O webu

Uvažujete-li o zateplení vašeho domu, využijte příležitosti získat státní dotaci v programu Zelná úsporám. Po splnění zákonem požadovaných podmínek získáte peněžní prostředky, jež jsou určeny pouze k zateplení domu. K jiným účelům tuto dotaci není možné použít. Náš web je určen pro zájemce, kteří uvažují o zateplení svých domů. Poskytneme vám potřebné informace o vhodných materiálech a správných postupech.

Stránky webu