Metody zateplení fasád

Metody zateplení fasád

K metodám zateplování fasád patří zejména následující tři způsoby. A to předsazené fasády, kontaktní fasády a transparentní tepelná izolace.

Předsazené fasády jsou někdy označované též jako provětrávané fasády. Používáme-li tento druh zateplení, izolační materiál není rovnou přichycen na starou omítku, jak je to běžné. Vzniká zde vzduchová mezera o několika centimetrech. Tato mezera zajišťuje, aby se dostával vzduch ke staré omítce a zde cirkuloval. Tímto způsobem se zabraňuje možnému vlhnutí stěn. To může mít za následek vznik plísní. Předsazené fasády jsou vhodné obzvlášť pro budovy, které leží ve vlhkém prostředí a je zde vysoká pravděpodobnost vlhnutí stěn nebo pro malé rodinné domky a chaty.

Druhým typem zateplení jsou takzvané kontaktní fasády. Podstatným rozdílem u tohoto typu od předsazených fasád je, že izolace je rovnou spojena s omítkou. Díky tomu dochází k většímu odhlučnění. Výhodou je totální zateplení fasády bez tepelných mostů. Tepelná izolace je tak spojena s původním zdivem a omítkovou vrstvou. Kontaktní fasády jsou v dnešní době nejrozšířenějším typem zateplování.

Transparentní tepelná izolace je třetím typem metod zateplení fasád. Při tomto způsobu zateplení se používá jen izolační omítka. Tento druh zateplení má nižší účinnost než předcházející dvě metody. Proto není v naší zemi příliš využívaný. Tento druh zateplení je spíše výhodný pro země se stálejším klimatem. Transparentní neboli průhledné izolace využívají solární energie.

O webu

Uvažujete-li o zateplení vašeho domu, využijte příležitosti získat státní dotaci v programu Zelná úsporám. Po splnění zákonem požadovaných podmínek získáte peněžní prostředky, jež jsou určeny pouze k zateplení domu. K jiným účelům tuto dotaci není možné použít. Náš web je určen pro zájemce, kteří uvažují o zateplení svých domů. Poskytneme vám potřebné informace o vhodných materiálech a správných postupech.

Stránky webu