Zateplení domu

Zateplení domu

Proč je dobré zateplovat dům?

Výhodou zateplení domu je, že zřetelně vylepší celkový technický stav budovy a tím také jeho tržní cenu. Zateplení také sníží energetickou náročnost, prodlouží jeho životnost a zvýší jeho funkčnost a estetický vzhled domu. Mezi další výhody patří to, že zateplení budovy napomáhá ke snižování přenosu hluku. Zateplení omezí tvorbu plísní a zvýší odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Při zateplování domu není jen důležitý materiál, ale také estetika zateplování. Rozhodně nevypadají dobře například utopená okna.

Zateplení fasád slouží nejen k tomu, aby zbytečně neunikalo teplo, ale je dobré i při problému s vlhkými skvrnami na stěnách, které jsou způsobeny srážením vodních par. Výhodou zateplení je, že omezuje tepelné namáhání konstrukce. Zateplení domu není v žádném případě triviální záležitostí. K tomu, aby byla budova řádně zateplena jsou důležité dvě hlediska. A to tepelný odpor a bilance vodních par.

Při výběru vhodného zateplení je nejen důležitá její cena, i když se jedná o velmi významné hledisko, ale důležité je také výběr dobré firmy, která zateplení provádí. Před zahájením výběru firmy, která provede zateplení, je důležité si zjistit renomé této firmy.

Mezi nejpoužívanější materiály, které jsou využívané k zateplování fasád, patří zejména polystyren. Ten rozdělujeme na bílý a šedý. Rozdíl mezi bílým a šedým polystyrénem spočívá v tom, že do šedého je přidáván grafit a má lepší izolační vlastnosti. U polystyrenu je důležitá jeho vlastnost snášenlivosti a vyváženosti.

Při na výběru vhodného izolantu závisí nejen jeho druh, ale také jeho tloušťka. Mezi nejvhodnější polystyreny patří ty, jež mají tloušťku 25-30 cm. Někteří odborníci radí, čím tlustší, tím lepší. Samozřejmě závisí především na individuální stavbě.

O webu

Uvažujete-li o zateplení vašeho domu, využijte příležitosti získat státní dotaci v programu Zelná úsporám. Po splnění zákonem požadovaných podmínek získáte peněžní prostředky, jež jsou určeny pouze k zateplení domu. K jiným účelům tuto dotaci není možné použít. Náš web je určen pro zájemce, kteří uvažují o zateplení svých domů. Poskytneme vám potřebné informace o vhodných materiálech a správných postupech.

Stránky webu